Pályázat írás

Pályázatírás

Pályázati lehetőségek

LEADER 2014 – 2020

• Vidékfejlesztési pályázatok az 5000 főnél kisebb lélekszámú települések részére.
  • Civil szervezetek és egyházak részére legtöbb esetben 100% támogatási intenzitás.

Projekt ötletek az elmúlt évek megvalósult projektjeinek tapasztalatai alapján:

• Vidéki örökség megőrzése (egyházközség)
    • Templomok felújítása (tetőcsere, külső felújítás, belső felújítás, világítási rendszer korszerűsítése, hangosítás korszerűsítése, ének kivetítő rendszer telepítése, stb.)
    • Plébániák felújítása (külső, belső felújítás, nyílászáró csere, közösségi terek felújítása, kialakítása)
    • Szakrális helyek felújítása, kialakítása (Keresztút, Mária kert)

• Turisztikai fejlesztés (egyházközség)
    • Zarándokszállás kialakítása
    • Zarándokutak feltárása, kialakítása

• Eszközbeszerzés (egyházközség)
    • Számítógép, nyomtató, spirálozó
    • Telefonközpont
    • Fényképezőgép, videó kamera
    • Póló nyomtató, jelvénykészítő gép
    • Kitelepülő sátor karitász csoport részére
    • Adománygyűjtés és adományosztás eszközei

• LEADER térségek közötti együttműködés / LEADER nemzetközi együttműködés két vagy több civil szervezet, egyházközség között (egyházközség)
    • Közös képzés, tréning
    • Közös lelkigyakorlatok
    • Közös kirándulások, szakrális helyek meglátogatása
    • Közös zarándokutak szervezése

• Karitász csoportokpályázatai
    • Eszközbeszerzés
    • Képzés
    • Karitász tábor
    • Karitász programok

A projektek tervezésében, pályázatok elkészítésében és megvalósításában segítséget nyújt:

Veres József

swot@t-online.hu

Természetes Közösségfejlődés

Christian  A. Schwarz lelkész az elmúlt évtizedekben világméretű ökumenikus felmérést végzett 5 kontinens, több mint 70 ország, 50000 krisztuskövető közösségében. Ez a kutatás mindmáig a legátfogóbb tanulmány a közösség növekedésének okairól. A kutatás eredményeként nyolc minőségi jellemző különböztethető meg, amelyek felelősek egy plébánia egészségéért, minőségi és mennyiségi növekedéséért.

A kutatások eredményeit felhasználva készült egy állapotfelmérésre szolgáló kérdőív (NCD Állapotfelmérés), valamint egy olyan eszközrendszer, amely az NCD Állapotfelmérés eredményeit figyelembe véve segíti a közösség vezetőjét és tagjait a tudatosabb közösségépítésben.

A kutatások alapján egy keresztény közösség jól leírható 8 minőségi jellemzővel:

1. Szeretetteljes kapcsolatok
  2. Megerősítő vezetés
  3. Adományalapú szolgálat (milyen mértékben és mi alapján alakult ki a szolgálatot vállalók köre)
  4. Szenvedélyes lelkiség
  5. Holisztikus kiscsoportok (szív + ész + kéz)
  6. Hatékony struktúra
  7. Inspiráló istentisztelet
  8. Szükségletorientált evangelizáció (vegyük észre a szükséget szenvedőt és tegyünk is érte > ezzel evangelizálunk)

Magyarországon az NCD Hungary hangolja össze azt a munkát, melynek célja, hogy a Ch. A. Schwarz által kidolgozott NCD Állapotfelmérés és a hozzá kapcsolódó könyvsorozat elérhetővé váljon a Magyarországon szolgáló plébánosok, gyülekezetvezetők és közösségeik számára.

Az NCD Állapotfelmérés kulturális adaptációjához (a magyar norma kialakításához) első lépésként sor került mintegy ötven plébánia, illetve gyülekezet felmérésére. Ezt követően az érdeklődő közösségek az NCD Hungary szakmai útmutatása mellett elvégezhetik saját felméréseiket, majd ezt követően:

• visszajelzést kapnak a felmérés eredményéről,
  • segítséget kapnak az eredmények helyes értelmezéséhez,
  • meghatározásra kerülnek a közösség növekedési lehetőségei,
  • szakmai segítséget kapnak az azonosított növekedési lehetőségek valóra váltásához – képzések, tréningek, változáskezelési tanácsadás.

A folyamat támogatásához pályázati források felkutatásával, az NCD Állapotfelmérés megszervezésének segítésével, teljes folyamat menedzsmenttel állunk az érdeklődő keresztény közösségek rendelkezésére.

További információ:

Veres József

swot@t-online.hu

Kapcsolat, ajánlatkérés

Partnereink:

Interelektronik ITS Kft. • Servitor Pro Multis Kft. • D-plus Kft. • Számtel-Plusz Bt. • Luxmundi • PetrusWorks

Kövessen minket a Facebookon is!